Oh oh! Awesome! {$ msg.text $} ({$ msg.count $})

Solution Architect

  • A jelentkezések értékelése beérkezési sorrendben történik
  • Budapest
  • Hybrid
  • Budapest
  • Hybrid

A Capgemini Magyarország tapasztalt solution architektet keres.

Az architekt felel az adott projektek által igényelt fejlesztések szakmai tervezéséért és minőségbiztosításért a projekt teljes életciklusa alatt. Fontos, hogy ismerje az üzleti követelmény specifikációt és validálja annak megvalósíthatóságát, kövesse a chief-architekt által meghatározott kereteket.

Feladatai:

  • Üzleti probléma és megoldás teljes körű megértése, az üzleti követelményspecifikáció (BRS) véleményezése és jóváhagyása (átvétele).
  • A megoldásokhoz szükséges rendszer(ek) magas szintű ismerete és tervezése, az esetleges új rendszer(ek) és a meglevő rendszerek szükséges fejlesztéseinek szakmai koordinációja és integrációja, illetve ezen fejlesztések minőségbiztosítása a projekt teljes életciklusa alatt.
  • Feladata a részletes, kapcsolódó rendszerek rendszerszintű követelmény specifikációjának (SRS) véleményezése és elfogadása, kritikus figyelemmel az interfészekre (adatfolyam, adatmapping, stb).
  • Átfogó követelményspecifikációk (SRS) írása, a megváltozott igények folyamatos visszavezetése. Amennyiben a megtervezett megoldás új rendszer bevezetését igényli, ebben az esetben szükséges ezen rendszer részletes specifikációjának elkészítése, megtervezése is, azaz általános rendszerszervezői feladat ellátása is.
  • Megoldás tervezési munka irányítása és tervezése (eszközök kiválasztása - workshop, interjú, stb.) .
  • Beszállítókkal kapcsolattartás, workshop-k tartása.
  • IT oldalon az IT leszállítandók ellenőrzése és minőség ellenőrzése.
  • Solution review-n aktív részvétel, IT rész bemutatása.
  • Projektterv véleményezése, részvétel a kialakításban (IT megoldás objektumainak beillesztése).
  • Fázisolás/csomagos leszállítás esetében a fejlesztések megbontása az ütemeknek megfelelően – üzleti és IT szakmai szempontok figyelembe vételével.
  • A megoldás tervezés státuszáról folyamatos jelentés, szükség esetén időbeni eszkaláció a projektvezető felé.
  • Élesítés magas szintű tervezése elkészítése adott fázisnak megfelelő mélységben, részletes rendszer szintű tervek véleményezése és elfogadása (sorrendek, kommunikációs terv, menetrend)

Szakmai elvárások

  • Felsőfokú informatikai vagy műszaki végzettség
  • Hasonló területen szerzett tapasztalat (min. 3 év tapasztalat)
  • Infrastrukturális megoldások megértése
  • Rendszertervezési és szoftverfejlesztési módszertanok alapos ismerete
  • Legalább középfokú angol nyelvtudás (írásban és szóban egyaránt)

Mi az, amit mindezekért cserébe mi kínálunk neked?

  • Részese lehetsz egy nemzetközi csapatnak, ahol garantáltan jól fogod magad érezni.
  • Megismerhetsz olyan innovatív technológiákat, melyek biztosítják számodra a folyamatos fejlődést.
  • Mi valóban nagy hangsúly fektetünk a képzésre! Minden kollégánknak rendelkezésére áll egy éves képzési keret, amit felhasználhat akár szakkönyvek vásárlására, akár tanfolyamok, konferenciákon való részvételre. Támogatjuk, hogy a kollégáink naprakész tudással rendelkezzenek.
  • Nálunk változatos projektlehetőségeket találsz majd! Ezt garantálja egyrészt a nemzetközi háttér másrészt a széles hazai ügyfélkör is.
  • A rugalmas munkaidő és a home-office nálunk nem kötődik szorosan a COVID-hoz most mégis nagyobb hangsúlyt kapott mindkettő. De ha úgy érzed, hogy nem szeretnél egyedül dolgozni otthon, akkor mindig ott a lehetőség, hogy bemenj az irodába. Tömegközlekedéssel könnyen elérhető, a parkolás pedig ingyenes a környéken!

Jó csapat

Timea Tóth
People Unit Head and Recruitment Manager
Gábor Kovács
Head of Delivery
Tünde Ezzeddine-Detki
HR Manager

Nagyszerű munkahely

  • Competitive salary, cafeteria and other benefits

  • Friendly and modern work environment

  • Stabile financial background

  • Complex development possibilities

  • Transparent career model

  • One of the World’s Most Ethical Companies

  • Capgemini belső képzések, innovatív technológiák

  • Versenyképes jövedelem

  • Rekreációs terület

  • Egészségügyi juttatás

  • Best Workplace for Women Award 2022

  • Family-friend Workplace Award 2022

About the company

A francia multinacionális csoport tagja, a Capgemini Magyarország 1997 óta működik hazánkban. A csoportnak világszinten több mint 350.000 alkalmazottja van.

Mivel foglalkozunk?

  • IT tanácsadás

  • Fejlesztés és tesztelés

  • Műkődési tevékenység támogatása

  • Projekt menedzsment

  • Rendszerintegráció

Kollégáink mondták rólunk:

„Bár a Capgemini multinacionális vállalat, dolgozói egyéni hozzájárulásukat is értékesnek érzik.”

„A vállalat támogatja a tanulást és a képességek, készségek fejlesztését.”

„A vállalat hét értéke (őszinteség, bátorság, bizalom, szabadság, csapatszellem, szerénység, vidámság) áll a mindennapjaink középpontjában. A Capgemini az egyetlen vállalat, amelynek értékrendszerében szerepel a VIDÁMSÁG.”

2022Best Workplace for Women Award

2022Best Family-Friendly Workplace Award

Réka Martin | Contact Person

Érdekel
Capgemini Hungary

Budapest | Hybrid
Visit website